ул. Розова долина № 1
София 1421
тел.  (02) 866 20 13
факс (02) 866 13 09
Национална финансово-стопанска гимназия

Спортни изяви и успехи

Класиране на призови места на представителните отбори на НФСГ
по видовете спорт за 2014/2015г.

БАСКЕТБОЛ:
1-во място юноши 11-12 клас на общинско първенство „Лозенец” 2014/2015 г.
1-во място градски шампион на София юноши 11-12 клас на ученически игри 2014/2015 г.
5-то място юноши 11-12 клас на Финални Ученически игри 2014/2015г. във гр. Варна.
2-ро място юноши 11-12 клас Национална Аматьорска Лига по Баскетбол – Софийска ученическа лига 2014/2015 г.

БАДМИНТОН:
1-во място юноши 8-10 клас на общинско първенство „Лозенец” 2014/2015 г.
2-ро място юноши 8-10 клас на градски ученически игри София 2014/2015 г.

ВОЛЕЙБОЛ:
1-во място девойки 8-10 клас на общинско „Лозенец” 2014/2015 г.
3-то място девойки 8-10 клас на градски ученически игри София 2014/2015 г.
2-ро място юноши 11-12 клас на общинско първенство „Лозенец” 2014/2015 г.

ЛЕКА АТЛЕТИКА:
3-то място девойки 8-10 клас на градски ученически игри София 2014/2015 г.

ПЛУВАНЕ:
1-во място девойки 8-10 клас на турнир за „Купата на Кмета” 2014/2015 г.
3-то място девойки 8-10 клас на турнир за купа „София” 2014/2015 г.

ТЕНИС НА МАСА:
1-во място девойки 8-10 клас на общинско първенство „Лозенец” 2014/2015 г.

ФУТБОЛ:
1-во място юноши 8-10 клас на общинско първенство „Лозенец” 2014/2015 г.
2-ро място юноши 11-12 клас на общинско първенство „Лозенец” 2014/2015 г.

КОМПЛЕКСЕН ПОБЕДИТЕЛ И 1-во МЯСТО НА УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ РАЙОН „ЛОЗЕНЕЦ” ЗА 2014/2015 г.

ГАЛЕРИЯ

баскетбол
баскетбол
бадминтон
бадминтон
плуване
лека атлетика
лека атлетика
лека атлетика
футбол
болейбол
болейбол
болейбол

 

Класирания на Антоан Божилов, ученик от 11-в клас,
в държавни и международни спортни състезания през 2012 г.

  •  Държавно първенство за хора с увреждания – юноши, в  гр. Стара Загора
    I място - Спринт на 60 м;
    I място - Дълъг скок;
    I място - Хвърляне на малка топка;
    I място - Тласкане на гюлле;
    I място - Тенис на маса.
  •  Турнир за хора с увреждания - мъже в Загреб,  Хърватия
    Спринт на 100 м – III място

 

Купа София 2010

1-2 май 2010 г.

  • І място девойки - отборно класиране
    Стефания Филипович 10 г
    Паулина Тодорова 9 б
    Ася Димитрова 10 б
    Гергана Пулева 8 А
    Анна Ганджова 8 в
    Гергана Илиева 9 г
  • І място за щафета 4х50 свободен стил - девойки
  • ІІІ място за Ася Димитрова 10г на 50 м бруст
  • ІІ масто комплексно класиране - девойки и младежи 8-10 клас

Ученически игри 2010

  • Шах - градски шампионат - І място
  • Бадминтон - градско първенство за юноши 8 -10 крас - ІІ място

  • Лека атлетика
    • Щафета гладко бягане 4 х 100 девойки - І място
    • 400 м гладко бягане девойки - І място за Лора Фънева 10 в

2008 / 2009 г.
През 2008/09 учебна година гимназията постигна много спортни успехи в почти всички видове спорт - от шах до лека атлека. За цялостното си представяне НФСГ беше наградена от кмета на общива Лозенец с купа за престижното 3-то място.

Кметът на район Лозенец връчва наградите

Ралица Сапунова от 10г

Милена и Ралица от 10 г

Спортистките с г-жа Златкова

Ученически игри София - 2006 г.
Градско първенство

Хандбал

Девойки - ІІ място

Лека атлетика
  • Девойки - ІІІ място
  • Юнощи - ІV място

Индивидуални отличия

  • Златен медал
    200 м гладко бягане - Георги Пенчев 10 т
  • Сребърен медал
    400 м гладко бягане - Александър Захариев 10 к1
  • Бронзов медал
    100 м гладко бягане - Георги Пенчев 10 т
  • Бронзов медал
    1500 м гладко бягане - Теодор Грозданов 8 к3
  • Сребърни медали
    щафета 4 х 100 м гладко бягане - юноши
  • Бронзов медал
    дълъг скок - Милена Димитрова 9 к4
  • Бронзови медали
    4 х 100 м щафета гладко бягане - девойки
Плуване

Девойки - ІІІ място

"Делфин" - ІІ място


Турнир под егидата на "Швейцарските учители" - 2006

НФСГ се класира на 4-то място в комплексното класиране.

Получените материални награди отборът дарява на училище за деца с неравностойно положение.

 


Шахматен турнир

в рамките на Фестивала на българското образование
3-5 май 2006 г.

Отбор 9-10 клас - ІІІ място
Велизар Недков
Миряна Цветанова
Петър Дудов

Отбор 11-12 клас - ІІІ място
Деница Пелова
Венцислав Стоянов
Станислав Стоянов

Индивидуално участие: Велизар Недков - ІІІ място

нагоре

webmaster

© Национална финансово-стопанска гимназия - София